Wyoming

W krainie westernu również podatki trzymane są krótko na wodzy. W tym stanie USA podatek od dochodów osiągniętych na terenie innego kraju nie istnieje, nie ma również podatku od dywidendy. Wyoming posiada bardzo podobny system prawny jak Delaware czy Nevada, ale ze względu na mniejszą popularność opłaty za założenie i prowadzenie spółki są znacząco niższe. Wyoming jest też najbardziej przyjaznym stanem w USA dla firm zajmujących się kryptowalutami - co chwilę wprowadzane są przyjazne regulacje dla podmiotów z tej branży.

Spółka, która nie osiąga przychodu na terytorium Stanów Zjednoczonych nie ma również obowiązku prowadzić szczegółowej dokumentacji związanej z działalnością gospodarczą - wystarczy lakoniczny raport finansowy, sporządzany raz do roku.  Dane o udziałowcach spółki są chronione prawem, a w najbliższej przyszłości ma pojawić się możliwość otwierania rachunków w USA. Ten kraj nie podlega pod regulacje CRS.

Korzyści

Do najistotniejszych korzyści z posiadania spółki w Wyoming można zaliczyć:

  • Brak podatku dochodowego od dochodów osiągniętych poza Stanami Zjednoczonymi,
  • Brak podatku u źródła od wypłacanej dywidendy,
  • Wysoka ochrona danych osobowych udziałowców, które nie są upubliczniane,
  • Niższe koszty prowadzenia działalności od sąsiednich stanów,
  • Możliwość wysyłania dokumentów raz w roku do biura rachunkowego,
  • Brak kontroli podatkowych i przyjazne stanowisko organów podatkowych,
  • Łatwość prowadzenia biznesu,
  • Brak podatku VAT.

Dla kogo?

Spółka w Wyoming to najlepsze rozwiązanie dla firm, które nie potrzebują siedziby na terenie Polski. Najczęściej z tego rozwiązania korzystają spółki inwestujące na giełdzie (wehikuły inwestycyjne), sklepy internetowe, giełdy i kantory kryptowalutowe, firmy zajmujące się importem/eksportem, usługi IT, usługi marketingowe, usługi doradcze, usługi pośrednictwa, freelancerzy i blogerzy.

W przypadku działalności, które muszą posiadać siedzibę na terytorium Polski jak na przykład zakłady produkcyjne, spółki zagraniczne mogą zapewniać różnego rodzaju usługi takie jak usługi prowizyjne, pozyskiwanie klientów, usługi marketingowe, usługi doradcze. Należy uważać w tym przypadku na podmioty powiązane.

Opłaty

Koszt założenia spółki to 1500 USD. Jest to koszt ponoszony jednorazowo. W tej cenie zawarte są następujące usługi: usługa nominowanego dyrektora za pierwszy rok, rejestracja spółki, powołanie zarządu, ustanowienie udziałowców, odebranie dokumentów spółki i nadanie im klauzuli apostille oraz wysłanie dokumentów do właściciela spółki.

Dodatkowym kosztem jest pomoc w założeniu spółki. Koszt takiej usługi ustalany jest indywidualnie z nami i zawiera: pomoc w dobraniu odpowiedniego PKD spółki, doradztwo w kwestiach optymalizacji podatkowej, rozwiązanie aspektów technicznych po założeniu spółki, wzory umów, darmowe alerty podatkowe przez pierwszy miesiąc oraz pomoc w założeniu rachunku bankowego.

Średnie roczne koszty prowadzenia spółki w Wyoming to około 1000 USD/rocznie.

Dodatkowe informacje

Do powyższych średnich rocznych kosztów utrzymania spółki zostały już doliczone wydatki na rozliczenia księgowe, opłaty federalne, usługi nominowanego dyrektora, wynajem biura gdzie spółka ma siedzibę oraz koszt sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego.

W Wyoming nie ma podatku VAT, a Sales Tax. Należy go naliczać tylko przy oferowaniu usług dla firm lub osób fizycznych z USA. Wyoming nie figuruje na liście Ministerstwa Finansów jako kraj stosujący szkodliwą konkurencję podatkową. Czas potrzebny na otwarcie spółki to 4 tygodnie.

Umów konsultacje